Беласица загуби на Младост од Тиверија

Беласица вчера го доживеа вториот сезонски пораз со резултат од 1:2 од Тиверија во натпревар од претпоследното 29. коло од Третата лига – Исток.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Беласица се шампиони во Третата лига – Исток и официјално обезбедија директен билет за од следната сезона да се натпреваруваат во Втората лига.

Тиверија ја обезбеди својата седма сезонска победа и со 24 бодови е на 11-тата позиција исто колку што има и Слога од Виница која е на 12-тата позиција.

Во следното 30. коло Беласица гостува во Кочани кај третопласираниот Осогово, додека Тиверија е домаќин на Работник Џумајлија.

 

Comments are closed.

POP