Турново со минимална победа над Вардар Неготино

Фудбалерите на Хоризонт Турново вчера на „Кукуш“ со минимален резултат од 1:0 го победија Вардар од Неготино во натпревар од 26. коло од Втората лига и се искачија на четвртото место.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 5

Турново ги загуби шансите да се врати во Првата лига, со што од следната сезона повторно ќе го гледаме во рамките на Вторага лига.

Вардар од Неготино по овој минимален пораз сега е на последното 10-то место во Втората лига со 22 бода.

Во следното коло Турново гостува во Кавадарци кај Тиквеш, додека Вардар во Неготино го пречекува Еуромилк од Горно Лисиче.

Comments are closed.

POP