Напредок Радово на домашен терен против Малеш

Напредок од Радово утре на домашен терен силите ќе ги одмери против Малеш од Берово во натпревар од 29. коло од Третата лига – Исток.

Напредок влегува како благ фаворит во овој натпревар во однос на гостите од Берово.

13001087_1066294163436808_4711979504885987129_n

Клубот од Радово е на седмата позиција со 33 бода, додека Малеш е на 10-тото место со 25 освоени бодови.

Натпреварот е започнува во 16:30 часот.

Comments are closed.

POP