Беласица утре против Тиверија

Екипата на Беласица која е лидер на табелата во Третата лига – Исток утре со почеток од 16:30 часот ќе го одигра натпреварот од 29. коло против Тиверија.

Belasica - Plachkovica 26. kolo Treta liga - ISTOK

Беласица влегува како апсолутен фаворит во овој натпревар пред се поради далеку подобрата игра која ја имаат.

Тиверија со 21 бод е на 11-тото место.

Потсетуваме дека од следната сезона Беласица ќе се натпреварува во Втората македонска фудбалска лига.

Comments are closed.

POP