Академија Пандев гостува кај Новаци

Првопласираната Академија Пандев која од следната сезона ќе се натпреварува во Првата македонска фудбалска лига, утре гостува кај Новаци во натпревар од 26. коло од Втората лига.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017

Натпреварот е без резултатско значење бидејќи Академија Пандев има недостижни 12 бодови предност пред второпласираниот Скопје, додека пак Новаци има предност од 8 бодови пред Еуромилк кој е четврти на табелата.

Пандевци официјално ќе играат од следната сезона во „елитното друштво“, а Новаци со сигурност ќе го играат баражот за влез во Првата лига. Баражот ќе го играат со осмопласираната екипа од Првата лига, а во моментот тоа е Шкупи.

Натпреварот се игра утре со почеток од 16:30 часот.

 

Comments are closed.

POP