Пелистер ја победи Шкендија на натпреварот во Струмица

Пелистер ја доби куп драмата со Шкендија во големото финале на македонскиот фудаблски куп кое се одигра во Струмица, откако фудбалерите од Битола се покажаа за нијанса покоцентрирани во пенал рулетот кој го добија со 4:3.Skendija-Pelister

Натпреварот во регуларниот дел и по дополнителните 30 минути игра заврши без голови и покрај тоа што и двата тима имаа свои шанси да го скршат мразот и да зададат конечен удар, меѓутоа неефикасноста на напаѓачите ги одведе во пенал завршница во која на крајот подобро се снајдоа „зелено-белите“.

извор: http://derbi.mk

Comments are closed.

POP