Зоран Заев го доби мандатот за составување Влада

Поранешниот градоначалник на Општина Струмица и претседател на Социјалдемократскиот Созуј на Македонија денеска официјално го доби мандатот од Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов за составување на Влада.18447547_1462274443839753_2813492854225138718_n

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска пред партиското седиште беше пречекан со овации од каде рече дека нова Влада ќе има час поскоро бидејќи процесите за промена мора да се случат веднаш.

 

Comments are closed.

POP