Турново загуби од Велазерими

Екипата на Хоризонт Турново на гостувањето кај Велазерими загуби со резултат од 3:1 во натпревар од 25. коло од Втората лига.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 3

Домашната екипа одигра многу подобро а тоа го докажаа на крајот и со самиот резултат. Три бода кој што се значајни за Велазерими бидејќи се во игра и за четвртата позиција.

Турново не ја искористи приликата за триумф над Велазерими, како би можел да се искачи на четвртото место со два бода предност пред Еуромилк кој загуби од Академијата.

Велазерими е на шесттото место со 31 бод.

Во следното коло Велазерими има дуел против Еуромилк, додека Турново на „Кукуш“ игра против Вардар Неготино.

Comments are closed.

POP