Плачковица ја прегази Тиверија

Тиверија на домашен терен со 0:8 загуби од второпласираната Плачковица од Радовиш во натпревар од 28. коло од Третата лига – Исток.

За фудбалерите на Тиверија ова е 16-ти сезонски пораз, додека за Плачковица ова е 21 сезонска победа.

17308947_1371074619623414_7637893169918528714_n

Со 63 бода Плачковица е на второто место на табелата, додека Тиверија е на на делба на 11-тата позиција со Слога од Виница со по 21 бод.

Во следното коло Тиверија е гостин кај Беласица, додека Плачковица на домашен терен игра против Осогово.

Comments are closed.

POP