Беласица со победа против Работник Џумајлија

Фудбалерите на Беласица продолжуваат со својата доминација на зелениот подуим. Работник Џумајлија беше поразен од екипата на Беласица со резултат од 0:2 на гостински терен.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

За Беласица ова беше 23 сезонска победа, додека за Работник 17-тиот сезонски пораз.

Струмичкот клуб е лидер на табелата во Третата лига – Исток со вкупно 70 бодови, додека Работник е на 14-тото место со 18 освоени бодови.

Во следното коло Беласица на „Младост“ игра против Тиверија, додека Работник Џумајлија е домаќин на Овче Поле од Свети Николе.

Comments are closed.

Capture