Тиверија на домашен терен против Плачковица

Фудбалерите на Тиверија на домашен терен ќе ја пречекат второпласираната Плачковица од Радовиш во натпревар од 28. коло од Третата лига – Исток.

17308947_1371074619623414_7637893169918528714_n

Тиверија во досегашниот дел од сезоната со 6 победи, три ремиа и 15 порази има 2 бод и се наоѓа на 11-тата позиција, додека Плачковица со 20 победи и 4 порази со вкупно 60 бодови е на второто место на табелата.

Гостите од Радовиш се апсолутни фаворити во овој натпревар кој се игра утре со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

POP