Беласица гостува кај Работник Џумајлија

Беласица утре гостува кај Работник Џумајлија во натпревар од 28. коло од Третата лига – Исток.

Струмичкте фудбалерите во утрешниот натпревар влегуваат како апсолутни фаворити поради далеку подобрата игра. Утре тие ќе ја продолжат својата доминација и ќе атакуваат на 23 сезонска победа.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Беласица со 67 бода е на прото место во Третата лига – Исток и сигурен патник во Втората македонска фудбалска лига за следната сезона.

Работник Џумајлија моментално е на делба на 13-тата позиција заедно со Слога од Виница со по 18 бодови.

Натпреварот ќе се одигра со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

POP