Беласица го прегази Овче Поле на Младост

Беласица убедлива го Овче Поле, немилосрдно полнејќи ја мрежата на гостите од Свети Николе во Третата лига – Исток за победа од 6:0 и потврдување на доминацијата на струмичкиот клуб во Третата лига, но и најава за одлична сезона и во Втората лига.

Belasica - Plachkovica 26. kolo Treta liga - ISTOK

За Беласица ова беше 22-та сезонска победа, додека за Овче Поле 6-тиот сезонски пораз.

Струмичани се први на табелата со 67 бода, додека Овче Поле е шести со 42 освоени бодови.

Во следното коло Овче Поле на градскиот стадион во Свети Николе го пречекува тимот на Малеш од Берово, додека Беласица гостува кај Работник Џумајлија каде е апсолутен фаворит.

Comments are closed.

POP