Академија Пандев го доби дербито против Хоризонт Турново

Академија Пандев со победа во дербито против Хоризонт Турново и ја задржа предноста од 12 бода во однос на Скопје кој се изнамачи да ги освие трите бода во дуелот против Еуромилк (0:1).

Akademija Pandev - Turnovo 25.03.2017

Стрелци за Пандевци на „Кукуш“ беа Јованов, Пандев и Балдовалиев, додека за Турновци единствен стрелец беше Илиев.

Турново останува на петтата позиција со 33 бода, и останува во игра за четвртото место на табелата, со негатива од 1 бод во однос на Еуромилк. За третото место Турново ги изгуби шансите, што значи дека нема да може да го игра баражот.

Академија Пандев е прва со 59 освоени бодови.

Во следното коло Пандевци на домашен терен играат против Еуромилк, додека Турново игра против Велазерими.

 

Comments are closed.

POP