Тиверија на гостување кај Саса

Екипата на Тиверија во недела гостува во Македонска Каменица, каде во натпревар од 27. коло силите ќе ги одмери со Саса.

14344800_1765947420328856_1060474556283153509_n

Во овој натпревар кој се игра на градскиот стадион во Македонска Каменица, Саса влегува како фаворит, поради далеку подобрата игра, во однос на клубот од Струмица.

Саса моментално е четврта со 49 бодови, додека Тиверија е 11-та со 25 бодови.

Comments are closed.

POP