Беласица на Младост против Овче Поле

Беласица во недела го пречекува Овле Поле од Свети Николе на стадионот „Младост“ во натпревар од 27. коло од Третата лига – Исток.

Belasica - Plachkovica 26. kolo Treta liga - ISTOK

Беласица е фаворит во овој натпревар и се очекува нова победа за струмичани, која ќе биде 22-та сезонска победа.

Со 64 бодови фудбалерите на Беласица се на првото место на табелата, додека Овче Поле со 42 освоени бодови е на шесттата позиција.

Натпреварот се игра со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.

POP