Хоризонт Турново загуби од ФК Скопје

Турновци го доживеа својот шести порази сезонава, откако на вчерашното гостување кај второпласираниот Скопје со 2:1 беа поразени.

Турново и покрај овој пораз останува во сериозна трка за третото место на табелата, и можност преку бараж да се врати во Првата лига.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 3

Денес се игра натпреварот помеѓу Новаци и Еуромилк, па после овој натпревар ќе може да се види колку негатива во бодови би имал Турново во однос на третата позиција.

Во следното коло Турново игра против Академија Пандев, додека Скопје гостува кај Еуромилк.

Comments are closed.

POP