Тиверија домаќин на Слога

Тиверија утре со почеток од 16 часот на домашен терен ќе одигра натпревар од 26. коло од Третата лига – ИСТОК против екипата на Слога од Виница.

17757319_1378431152203079_6937875429752439833_n

ФОТО: ФК Слога – Виница

Тиверија моментално со 20 бода е пласираната на 11-тото место на табелата, додека Слога од Виница со три бода помалку е на 13-тото место.

Во случај на победа на Тиверија, тогаш струмичани би биле останале на 11-тото место со 23 бода со што би имале можност да се искачат до деветтата позиција, но исто така нема да им биле загрозено 11-тото место од Работник Џумајлија кој е на 12-тото место со 18 бодови и од самата Слога доколку Тиверија загуби денес од нејзе, тогаш би имале исто 20 бодови.

 

Comments are closed.

Capture