Пандевци денес против Тетекс

Фудбалерите на Академија Пандев денес играат против Тетекс во натпревар од 23. коло од Втората лига.

Пандевци кој веќе официјално од следната сезона ќе бидат дел од Првата лига се апсолутни фаворити во овој натпревар. Од друга страна, Тетекс е последно пласиран со 18 бодови, и доколку би победил би можел да се искачи и до осмата позиција, така бодовите за тетовчани се многу значајни.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017 3

Во првиот натпревар оваа сезона помеѓу овие две екипи Пандевци со 5:1 го прегазија Тетекс, додека во вториот натпревар во Тетово, Пандевци славеа со 0:3.

Натпреварот се игра денес во 16 часот.

Comments are closed.

POP