Напредок Радово утре во Пробиштип против Рудар

Напредок од Радово утре гостува во Пробиштип кај екипата на Рудар. Во овој натпревар клуб од Радово е фаворит пред се поради подобрата игра, но Рудар ќе ја искористи приликата што игра на домашен терен и пред своја публика како би ја оствариле својата шестта победа.

13001087_1066294163436808_4711979504885987129_n

Напредок од 30 бода е на седмата позиција, додека Рудар со 17 е на 14-тото претпоследно место.

Comments are closed.

POP