Василево утре против Малеш

Екипата на Василево утре со почеток од 16 часот на домашен терен ќе го пречека тимот на Малеш од Берово во натпревар од 26. коло од Третата лига – ИСТОК.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Василево во досегашниот тек од сезоната има забележано 9 победи, четири ремиа и 12 порази и со 25 бода е на десеттото место на табелата, додека Малеш со осум победи, едно реми и 14 порази има исто така 25 бода е на деветтото место.

Василево со победа ќе се искачи од осммото место на табелата.

Comments are closed.

POP