Василево десетти во Третата лига – ИСТОК

Фудбалерите на Василево по 25 одиграни натпревари во Третата лига – Исток се пласирани на десеттото место со 25 освоени бодови.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Василево во досегашниот дел од сезоната има скор од 8 победи, четири ремиа и 12 порази, при што постигнале 30 погодоци а примиле 54.

Минатото коло Василево на гостувањето во Пехчево загуби убедливо со 4:0 од Кит-Го.

Во следното коло е домаќин на Малеш од Берово, тим кој исто така има 25 победа и е на деветтото место на табелата. Василево ќе ја искористи предноста што игра на домашен терен и пред своја публика за деветта сезонска победа, како би можел да се искачи на осмата позиција и да остане во трка и за седмото место.

 

Comments are closed.

POP