Напредок Радово ја потопи Брегалница Голак со 7 гола

Напредок Радово одигра еден од најдобрите натпревари сезоната. Со 7:1 на домашен терен во натпревар од 25. коло од Третата лига – Исток ја прегази Брегалница од Делчево и се искачи на седмото место натабелата со 30 бодови.

13001087_1066294163436808_4711979504885987129_n

Напредок од Радово ја реазлираше 10-тата победа оваа сезона.

Гостите од Делчево сега се селат на осмата позиција со 30 бодови.

Во следното коло Напредок гостува во Пробиштип кај Рудар и на себе ја има улогата на фаворит.

Comments are closed.

POP