Василево во Пехчево загуби од Кит-Го

Василево на гостувањето во Пехчево го претрпи 12-тиот сезонски пораз. Кит-Го со 4:0 го прегази Василево во натпревар од 25. коло од Третата лига – Исток.

14344800_1765947420328856_1060474556283153509_n

Победата за Кит-Го беше значајна затоа што сега се искачи на петтто место на табелата со 44 освоени бодови, додека Василево сега е десетти со 25 бода.

Во следното коло Василево на домашен терен игра против Малеш од Берово, додека Кит-Го во Свети Николе ќе ги одмери силите со Овче Поле.

Comments are closed.

POP