Беласица убедлива на гостувањето кај Саса

Првопласираната Беласица и во 25. коло повторно славеше, овој пат над Саса со резултат ов 1:3.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Струмичкиот клуб уште еднаш потврди дека е подготвен за Втората лига а тоа е и главната цел.

Со 61 бод Беласица е лидер во Третата лига – Исток, додека Саса останува на четвртото место со 46 бодови.

Во следното коло Беласица на домашен терен ќе ја пречека Плачковица. Овој натпревар ќе биде многу тежок и важен за двете екипи.

Comments are closed.

Capture