Василево гостува во Пехчево кај Кит-Го

Фудбалерите на Василево во недела ќе гостуваат во Пехчево каде ќе ги одмерат силите со Кит-Го.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Кит-Го е фаворит во овој натпревар кој доколку ја оправда оваа улога и победи тогаш би можел да се искачи на петтото место на табелата, додека Василево доколку победи може да се искачи до седмата позиција на табелата.

Натпреварот се игра во недела со почеток од 16 часот.

Comments are closed.

POP