Турново го победи и Еуромилк

Екипата на Турново дефинитивно игра во најдоброто светло оваа сезона. Денес со 0:2 на гостински терен го победи Еуромилк и останува во сериозна трка и за второто место на табелата кое воде директно во Првата лига.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 2

Турновци на последни пет кола имаат 4 победи и едно реми. Со 32 бода се на петтата позиција, 33 бода има Еуромилк кој сега е четврти и по 35 бода имаат Скопје и Новаци кои се на деблата на второто место.

Во следното коло Турново на домашен терен го пречекува Новаци, и со евентуална победа Турново би можел да се искачи и на второто место.

 

Comments are closed.

POP