Напредок Радово доживеа дебакл на гостувањето кај Осогово

Напредок од Радово доживеа дебакл на гостувањето во Кочани од екипата на Осогово која игра во одлична форма.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Домаќините беа апсолутни фаворити со што ја оправдаа оваа улога со високиот резултат. Осогово останува на делбата на втората позиција со Плачковица од Радовиш со по 54 бодови, додека Напредок е на осмото место со 27 бодови.

Во следното коло Напредок гостува во Делчево кај Брегалница Голка, додека Осогово има слободно коло.

Comments are closed.

POP