Беласица ја потопи Слога со 11 гола

Беласица денес на домашен терен ја пречека Слога од Виница во натпревар од 24. коло од Третата лига – Исток.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Домаќините кои беа апслоутни фаворити ја оправдаа оваа улога откако со 11:0 ги прегазија гостите од Виница.

Струмичани се првопласирани на табелата со 58 бодови, додека Слога останува на 14-тото место на табелата со само 14 бодови.

Во следното коло Слога на домашен терен игра против Работник Џумајлија, додека Беласица гостува во Македонска Каменица кај Саса.

Comments are closed.

POP