Двајца загинати во сообраќајка со мотоцикл во струмичко

Во текот на денешниот ден, во СВР-Струмица пријавено е дека на рег.пат с.Банско-с.Габрово, покрај патот,  пронајден е моторцикл излетан од коловоз, и двајца починати.

policiska-lenta-trebenista-zivotzagubi-01Сообраќајната несреќа најверојатно се случила во текот на доцните вечерни часови, информираат од МВР.

Според неофицијални информации еден од загинатите е Филип Лазаревски, младиот фудбалер на Академија Пандев и член на младинската репрезентација на Македонија (У-15).

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o