Беласица на домашен терен против Слога

Фудбалерите на Беласица на домашен терен утре ќе ја пречекат екипата на Слога од Виница, во натпревар од 24. коло од Третата лига – Исток.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Првопласираната Беласица е апсолутен фаворит во овој натпревар, со оглед на формата со која играт и расположението кај фудбалерите.

Струмичкиот клуб е на првото место на табелата со 55 бодови, додека виничани се на 14-тата позиција со 14 освоени бодови.

Натпреварот се игра со почеток од 16 часот

Comments are closed.

Capture