АНДОНОВ: ЈА ОСТВАРИВМЕ ЦЕЛТА, ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА ЌЕ ПРАВИМЕ ТИМ ЗА ПЛЕЈ ОФФ

Со победата над Охрид АВ во претпоследното коло од Плеј аут лигата, кошаркарите на Струмица обезбедија опстанок во Првата лига и за следната натпреварувачка сезона. Првиот човек на клубот Лефтер Андонов вели дека целта е остварена за оваа сезона бидејки клубот претрпел организациски промени како во управата така и во стручниот штаб.bandicam-2017-01-21-17-39-55-615

Повеќе на ВИС.МК

Comments are closed.

Capture