Напредок Радово ја прегази Тиверија

Фудбалерите на Напредок од Радово во натпревар од 23.коло ја прегазија Тиверија со резултат од 3:0.

Напредок Радово одигра одличен натпревар. Откако во првото полувреме резултат беше 0:0 во вториот дел домаќините одиграа одлични 45. минути а тоа се потврди и со самиот резултат.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Стрелци на погодоците за Напредок беа, Ковачев кој постигна два погодоци и Василев.

Напредок сега е на седмото место на табелата со 27 бодови, додека Тиверија останува на 11-тото со 20 бода.

Comments are closed.

POP