Василево го победи Рудар

Екипата на Василево се намачи на домашен терен против Рудар но успеа на крај со резултат од 3:2 да дојде до осмата сезонска победа.

14199263_611725192343070_8347436526888840606_n 14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Со 24 освоени бодови на табелата клубот од Василево сега се искачи на деветтото место на табелата, додека Рудар од Пробиштип останува на 13-тото место со 17 бодови.

Во следното коло Василево има тешко гостување во Свети Николе против Овче Поле, додека Рудар е домаќин на Кит-Го од Пехчево.

 

Comments are closed.

POP