Тиверија гостува во Радово кај Напредок

Тиверија во недела патува во Радово каде ќе го одигра натпреварот од 22. коло против Напредок.

14344800_1765947420328856_1060474556283153509_n

Победата и за двете екипи е важна, па така гледачите на овој натпревар кој би го проследиле би гледале возбудлив третолигашки фудбал.

Тиверија е на 11-тата позиција со 20 освоени бодови, додека Напредок Радово е деветти со 21 освоен бод.

Натпреварот се игра со почетокот од 16 часот.

Comments are closed.

Capture