Василево во недела на домашен терен против Рудар

Фудбалерите на Василево во недела во натпревар од 22. коло од Третата лига – Исток на домашен терен го пречекуваат тимот на Рудар.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Василево во овој натпревар е благ фаворит за победа, но гостите од Пробиштип на последните неколку натпревар играа во многу подобра форма, па така не треба да не изненади реми или евентуална победа за клубот од Пробиштип.

Василево е на десеттото место на табелата со 21 освоен бод и му е потреба победа за да остане во трката за седмото место на табелата, додека Рудар е на 13-тото место на табелата и со победа би дошол до десеттото место.

Натпреварот се игра со почеток од 16 часот.

Comments are closed.

Capture