Напредок Радово го победи Работник Џумајлија

Екипата на Напредок Радово со победа се врати од вчерашното гостување кај Работник Џумајлија во натпревар од 21. коло од Третата лига – Исток.

14572144_777972542344828_990490264080185033_n

Оваа победа е многу важна за екипата од Радово, во борбата за седмото место на табелата.

Стрелци на погодоците за Напредок од Радово беа Иванов и Митев.

Во следното коло Напредок Радово на домашен терен ја пречекува Тиверија, додека Работник има слободно коло.

 

Comments are closed.

POP