Тиверија на домашен терен загуби од Малеш

Тиверија на домашен терен го доживеа 13-тиот пораз, овој пат од гостите од Берово со резултат од 1:4. Малеш одигра одличен натпревар и по низата порази се врати дома со убедлива победа и нови три бода, со што направи скок на табелата од три места.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Тиверија по овој убедлив пораз се сели на 12-тото место на табелата со 20 освоени бодови.

Во следното коло Тиверија гостува во Радово кај Напредок, додека Малеш е домаќин на Осогово.

 

Comments are closed.

POP