Напредок Радово загуби од Работник Џумајлија

Работник Џумајлија на домашен терен го совлада Напредок од Радово со резултат од 2:0 во натпревар од 22. коло од Третата лига – Исток.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Домаќините беа далеку подобри од гостите, а тоа се потврди и со самата победа.

Работик се искачи на десеттото место на табелата со 21 бод, додека Напредок сега е на деветтото место со исто така 21 бод.

Во следното коло, кое се игра на 9. април, недела, Работник има слободно коло, додека Напредок е домаќин на Тиверија во Радово.

Comments are closed.

POP