Академија Пандев го декласираше Металург

Екипата на Академија Пандев во натпревар од 19. коло од Втората лига со резултат од 4:1 го декласираше тимот на Металург.

Akademija Pandev - Ljubanci Kavadarci

Стрелци на погодоците за Пандевци беа Атанасов, Балдовалиев се запиша во листата на стрелци со два погодици и Пандев. Кај Метарлуг стрелец на единствениот гол беше Крствески.

Академијата е првопласирана со 46 бода, додека Металург е шести на табелата со 22 бода и има само еден бод повеќе од седмопласираниот Велазерими.

Во следното коло Академија Паднев гостува во Кичево кај Велазерими, додека Металург гостува кај Хоризонт Турново и овој натпревар ќе биде важен за двете екипи.

 

Comments are closed.

POP