Тиверија на домашен терен го пречекува Малеш

Тиверија во недела на домашен терен ќе го пречекат Малеш со што ќе се одигра натпреварот од 21. коло.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Тиверија ќе ја искористи својата публика и својот терен за да дојде до седмата сезонска победа.

Домаќините во овој натпревар се на десеттото место на табелата со 20 бода, додека Малеш од Берово е на единаесеттото место со 19 бодово.

Натпреварот се игра со почеток од 15 часот.

Comments are closed.

POP