Напредок Радово гостува кај Работник Џумајлија

Екипата на Напредок од Радово утре му гостува на Работник Џумајлија во натпревар од 21. коло од Третата лига – Исток.

13001087_1066294163436808_4711979504885987129_n

Напредок по дебаклот кој го доживеа од Беласица (4:0), утре ќе се обиде да дојде осмата сезонска победа и можност да се искачи на седмата позиција на табелата.

Работник во последните кола игра во полоша форма, со што овој клуб е на долниот дел од табелата, односно на 12-тото место со вкупно 17 освоени бодови.

Натпреварот се игра со почеток од 15 часот.

Comments are closed.

POP