Василево утре гостува во Делчево кај Брегалница Голак

Василево утре гостува во Делчево каде ќе го одигра натпреварот против Брегалница Голак во рамките на 21. коло.

14572144_777972542344828_990490264080185033_n

Победата и за двете екипи ќе биде важна, со што се очекува неизвесен натпревар до самиот крај. Домаќините во овој натпревар се пласирани на седмото место на табелата со 21 освоен бод, додека Василево е на деветтото место со исто толку бодови.

Брегалница Голак во досегашниот тек од сезоната има забележано шест победи, седум порази и две ремиа, додека Василево има седум победи, десет пораз и три ремиа.

Натпреварот се игра со почеток од 15 часот.

Comments are closed.

POP