Хоризонт Турново против Тетекс

Хоризонт Турново во недела во натпревар од 19. коло игра против последнопласираниот Тетекс на домашен терен.

Teteks - Turnovo - VMFL - 2 kolo 2

Турновци во овој натпревар влегуваат како фаворити поради подобрата форма од тетовци, но и бидејќи играат на домашен терен пред својата публика.

Минатото коло Турново дојде до многу важна победа и тоа против Академија Пандев (1:3), со што Турновци се искачија на петтото место на табелата со 25 бода. Тетекс е на последното десетто место со 14 бода.

 

Comments are closed.

POP