Академија Пандев во недела игра против Металург

Екипата на Академија Пандев во недела на домашен терен игра против Металург во натпревар од 19. коло од Втората лига.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017 2

Академија Пандев во овој натпревар влегува како фаворит и по двата порази во серија, првиот од Скопје, вториот во минатото коло од Турново, се очекува да има убедлива победа.

Фудбалерите на Металург се свесни за тешкиот дуел против првопласираната Академија Пандев која игра во одлична форма, и со сигурност ќе биде дел од Првата лига од следната сезона.

Пандевци се првопласирани со 43 бода на табелата, додека Металург е на шесттото место на табелата со 23 бода и со евентуален пораз, а во случај на победа на Велазерими би можеле да се најдат и на седмото место.

Натпреварот се игра со почеток од 15 часот.

Comments are closed.

Capture