Тиверија загуби на гостувањето кај Кит-Го

Екипата на Тиверија загуби на вчерашното гостување во Пехчево кај Кит-Го во натпревар од 21. коло од Третата лига – Исток.

Kit Go - Tiverija - 21. kolo Treta liga Istok

ФОТО: ФК Кит-Го

Домаќините со 2:0 ја обезбедија новата победа 11-та и новите три бода, со што сега се на шестата позиција со 35 бода. Тиверија по поразот се пласирани на десеттото место на табелата со вкупно 20 освоени бодови.

Во следното коло Кит-Го гостува во Кочани кај Осогово, додека Тиверија е домаќин на Малеш од Берово.

Comments are closed.

POP