КК Струмица на првото место на табелата во плеј аутот

Струмичките кошаркари во минатото коло со резултат од 52:49 го победи Пелистер и со тоа се искачија на првото место на табелата, но имаат исто бодови како и второпласираниот Охрид.

kosarka

КК Струмица во следното коло кое се игра сабота му гостува на КК Вардар кој е на последното место на табелата со 18 бодови. Во овој натпревар струмичани влегуваат како фаворити и се очекува нивна победа и во оваа коло.

При евентуална победа на КК Струмица нивната бодовна разлика би можела да се зголеми доколку Охрид загуби од Пелистер на домашен терен. Натпреварот помеѓу Охрид и Пелистер е неизвесен и ќе биде интересен да се проследи.

 

Comments are closed.

Capture