Напредок Радово утре ја пречекува Беласица

Фудбалерите на Напредок Радово утре на домашен терен ќе ја пречекат првопласираната Беласица во натпревар од 21. коло од Третата лига – Исток.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Домаќините ги очекува тежок натпревар, бидејќи Беласица игра во одлична форма и нивните мотив е многу поголем.

Напредок од Радово е на седмата позиција на табелата со освоени 21 бод, додека Беласица е лидер на табелата со 52 бода.

Натпреварот се игра утре со почеток од 15 часот.

Comments are closed.

POP