Василево на домашен терен против Осогово

Екипата на Василево на свој терен, утре ќе го одигра натпреварот против Осогово од Кочани во рамките на 21. коло од Третата лига – Исток.

13001087_1066294163436808_4711979504885987129_n

Василево по победата од 2:0 во минатото коло над Тиверија, утре ќе се обиде да ја врзе втората победа со што би можеле да се искачат на седмото место на табелата.

Осогово игра во одлична форма. Тимот од Кочани е пласиран на треттото место на табелата со 42 бода и им е потребна победа, бидејќи во случај на победа на Саса, кочанчани ќе се „лизнат“ на четвртото место на табелата.

Натреварот се игра утре во 15 часот.

Comments are closed.

POP