Напредок Радово загуби во Радовиш од Плачковица

Екипата на Напредок Радово денес гостуваше во Радовиш каде го одигра натпреварот од 20. коло против Плачковица. Овој натпревар заврши со резултат од 2:1 во корист на домаќините.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Напредок од Радово не ја искористи можноста да извлече бод од оваа тешко гостување иако имаше шанси за тоа.

По овој натпревар екипата од Радовиш останува на второто место со 48 бодови, додека екипата од Радово е на седмото место на табелата со 21 бод.

Во следното коло Напредок од Радово е домаќин на Беласица, додека радовишани се слободни.

Comments are closed.

POP